(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Celica, auto na kołach, jeżdzące. (Nr 3341717)

Marka i model:

Toyota Celica

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1363.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Niedrzwica Duża

Od 8 paź 2018 do 12 paź 2018

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saara, Blieskastel

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.