Toyota CHR (Nr 5857679)

Toyota CHR

Marka i model:

Toyota CHR

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1858.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 10 sie 2020 do 16 sie 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Lausanne

Od 10 sie 2020 do 30 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.