toyota chr (Nr 6022292)

toyota chr

Marka i model:

Toyota chr

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.