(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Corolla (Nr 4871726)

Toyota Corolla

Marka i model:

Toyota Corolla

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1986.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, West Bromwich

11 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lublin Voivodeship, Role

29 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.