(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TOYOTA COROLLA (Nr 4928590)

Marka i model:

Toyota Corolla

Waga w kg (łączna):

1

Liczba sztuk:

1

Dystans: 187.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rzgów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.