Toyota Corolla (Nr 6738069)

Toyota Corolla
Waga Sztuk:
Toyota Corolla E80 (1983 - 1987) Sedan
Długość
422 cm
Szerokość
163 cm
Wysokość
134 cm
ok. 1032 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1032 kg
Dystans 2637 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Santarém District, Tomar

Od 27 paź 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 27 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.