Toyota Corolla (Nr 7596875)

Toyota Corolla
Waga
Sztuk
Toyota Corolla E210 (2019 - 2020) Wagon
Długość
465 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1417 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1417 kg
Dystans
769 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Oulu

Od 20 sie 2021 do 21 sie 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Nordland, Bodo

Od 21 sie 2021 do 24 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.