(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 21:14

Toyota corolla ae86

(Nr 2343356)
Toyota corolla ae86

Marka i model:

Toyota Corolla

Waga w kg (łączna):

1050.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Puerto Rico, 3331, Argentyna

1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny