Toyota Fortuner (Nr 7262923)

Toyota Fortuner
Waga
Sztuk
Toyota Fortuner 1 Gen. [2th restyling] (2011 - 2015) SUV
Długość
470 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
179 cm
ok.
1862 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1862 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Filipiny, Metro Manila, Manila

10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Jutlandia Środkowa, Aarhus

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.