(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota GT 86 (Nr 6448277)

Toyota GT 86
Waga Sztuk:
Toyota GT 86 1 Gen. (2012 - 2016) Coupe
Długość
424 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
128 cm
ok. 1263 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1263 kg
Dystans 2773 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Kowieński, Kowno

Od 29 paź 2020 do 5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 lis 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.