(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota gt86 (Nr 5265462)

toyota gt86

Marka i model:

toyota

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 996.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 7 gru 2019 do 8 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.