(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-04-30 06:43

Toyota hiace

(Nr 1760238)
Toyota hiace

Dystans: 678.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (3)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Osnabrück, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

Termin elastyczny