Toyota Hiace (Nr 6777916)

Toyota Hiace
Waga
Sztuk
Toyota Hiace H200 (2004 - 2016) Minivan
Długość
538 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
228 cm
ok.
2295 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2295 kg
Dystans
134 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Kostaryka, Limón, Los Ángeles

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Kostaryka, Limón, Moín

3 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.