(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Hiace 2021 (Nr 7600097)

Toyota Hiace 2021
Waga
Sztuk
Toyota Hiace 2021
Długość
526 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
199 cm
2205 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2205 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Republika Zielonego Przylądka, Praia, Praia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.