(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 18:15

Toyota Hilux

(Nr 2165172)
Toyota Hilux

Marka i model:

Toyota Hilux

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Carlos Noseda, Buenos Aires, C1405CAE, Argentyna

Termin elastyczny