(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Hilux (Nr 4634530)

Toyota Hilux

Marka i model:

Toyota Hilux

Waga w kg (łączna):

2300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

Od 1 sie 2019 do 6 paź 2019

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 4 sie 2019 do 6 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.