Toyota Hilux (Nr 7635464)

Toyota Hilux
Waga
Sztuk
Toyota Hilux 8 Gen. (2015 - 2020) Double Cab pickup
Długość
533 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
181 cm
ok.
2122 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2122 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lip 2022 do 31 lip 2022

Adres i termin dostawy

Salwador, Departamento De Santa Ana, Santa Ana

Od 1 wrz 2022 do 30 wrz 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.