(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota land cruiser (Nr 4688332)

toyota land cruiser

Marka i model:

toyota land cruiser kdj 120 (5 puertas)

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1829.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Północna, Hirtshals

Od 29 lip 2019 do 4 sie 2019

Adres i termin dostawy

Islandia, Norðurþing, Kópasker

Od 12 sie 2019 do 18 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.