Toyota Land Cruiser (Nr 6716234)

Toyota Land Cruiser
Waga Sztuk:
Toyota Land Cruiser J70 [restyling] (1990 - 1999) J78 SUV 3-Puertas
Długość
499 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
212 cm
ok. 2120 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2120 kg
Dystans 1110 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Marsylia

30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.