(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota land cruiser J90 (año1998) (Nr 4515801)

Marka i model:

Toyota land cruiser J90 (año1998)

Waga w kg (łączna):

2600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1234.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

15 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.