Toyota Land Cruiser x 21 (Nr 6466489)

Toyota Land Cruiser x 21
Waga Sztuk:
Toyota Land Cruiser J200 [restyling] (2011 - 2015) SUV
Długość
495 cm
Szerokość
197 cm
Wysokość
195 cm
ok. 2585 kg
21
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 54285 kg
Dystans: 4840 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Tunezja, سوسة, Sousse

Od 21 wrz 2020 do 14 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.