(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-08 22:10

toyota landcruiser

(Nr 2365840)
toyota landcruiser

Marka i model:

toyota landcruiser

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2240.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny