Toyota MR-S (Nr 6471239)

Toyota MR-S
Waga Sztuk:
Toyota MR-S ZZW30 (2000 - 2002) Roadster
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
122 cm
ok. 1030 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1030 kg
Dystans: 568 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, West Bromwich

12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Lokeren

19 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.