Toyota MR-S (Nr 7453410)

Toyota MR-S
Waga
Sztuk
Toyota MR-S ZZW30 (2000 - 2002) Roadster
Długość
388 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
122 cm
ok.
1030 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1030 kg
Dystans
1531 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

Od 1 lip 2022 do 4 lip 2022

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 5 lip 2022 do 8 lip 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.