Toyota poace (Nr 6225339)

Toyota poace

Marka i model:

Toyota Proace

Waga w kg (łączna):

2780

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1877.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Kraje Loary, Angers

Od 26 sie 2020 do 28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

2 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.