(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 21:01

Toyota Previa

(Nr 2639492)
Toyota Previa

Marka i model:

Toyota Previa

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 6209.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ad-Dauha, 15054, Katar

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny