(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-09-10 14:14

toyota previa 1600kg 4,8m Holandia >> Bytom (Nr 3219590)

Marka i model:

Toyota Previa

Waga w kg (łączna):

1600.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1046.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tulpenlaan 6, Apeldoorn, 7315 BX, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bytom, Polska

Termin elastyczny