(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Prius (Nr 4631131)

Marka i model:

Toyota Prius

Waga w kg (łączna):

1460.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2646.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Surrey, Epsom

Od 19 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Vaslui, Vaslui

Od 19 sie 2019 do 22 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.