(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Prius (Nr 6494040)

Toyota Prius
Waga Sztuk:
Toyota Prius 2 Gen. (2003 - 2011) Hatchback
Długość
445 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1280 kg
Dystans: 1625 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Varazze

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.