(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Toyota Prius (Nr 7548262)

Waga
Sztuk
Toyota Prius 2 Gen. (2003 - 2011) Hatchback
Długość
445 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1280 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1280 kg
Dystans
1097 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 5 mar 2021 do 12 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wołomin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.