(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Prius 2007 (Nr 5718178)

Toyota Prius 2007

Marka i model:

TOYOTA PRIUS

Waga w kg (łączna):

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1829.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 30 lip 2020 do 1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

3 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.