(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Prius x 5 (Nr 6646521)

Toyota Prius x 5
Waga
Sztuk
Toyota Prius 3 Gen. [restyling] (2011 - 2015) Hatchback
Długość
448 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1445 kg
5
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
7225 kg
Dystans
2858 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 9 lis 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 16 lis 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.