Toyota Rav (Nr 6129730)

Toyota Rav

Marka i model:

Toyota Rav 4x4

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3092.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 20 lip 2020 do 21 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.