(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 12:23

toyota rav 4

(Nr 2996852)
toyota rav 4

Marka i model:

Toyota RAV4 2.2 D-4D DPF Edition-S 4x4

Waga w kg (łączna):

1590.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2526.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bremen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sevilla, Hiszpania

Termin elastyczny