(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota RAV-4 (Nr 5929094)

Toyota RAV-4

Marka i model:

RAV-4 Hybrid

Waga w kg (łączna):

1650

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2758.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.