(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 02:43

Toyota RAV 4 III (Nr 2415304)

Toyota RAV 4 III

Marka i model:

Toyota RAV 4 III

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1152.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Lodi, 26900, Włochy

Od 26 lut 2018 do 3 mar 2018

Adres i termin dostawy

Nysa, Polska

Od 26 lut 2018 do 3 mar 2018