toyota rav 4 x 1, Toyota RAV4 x 1 (Nr 7678219)

toyota rav 4 x 1, Toyota RAV4 x 1
Waga
Sztuk
toyota rav 4
Długość
460 cm
ok.
2225 kg
1
Sprawny*:
Tak
Toyota RAV4 4 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Crossover
Długość
460 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1627 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
3852 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.