(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-20 11:44

Toyota rav4

(Nr 2724760)
Toyota rav4

Marka i model:

Rav 4

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 714.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wiedeń, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny