(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 08:44

Toyota RAV4

(Nr 3004248)
Toyota RAV4

Marka i model:

Toyota RAV4

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 627.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Luzern, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dusseldorf, Niemcy

Termin elastyczny