(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

toyota rav4 (Nr 4696056)

toyota rav4

Marka i model:

toyota rav4

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1273.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 28 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 29 sie 2019 do 1 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.