(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota RAV4 (Nr 6490212)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 5 Gen. (2018 - 2020) Crossover
Długość
459 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1529 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1529 kg
Dystans 1259 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Le Plessis-Robinson

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.