Toyota RAV4 (Nr 6547664)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 4 Gen. (2012 - 2015) Crossover
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1715 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1715 kg
Dystans: 2181 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 1 sty 2021 do 1 lut 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 1 lut 2021 do 14 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.