Toyota RAV4 (Nr 6547822)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 4 Gen. (2012 - 2015) Crossover
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1715 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1715 kg
Dystans: 2181 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 1 sty 2021 do 1 lut 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 1 lut 2021 do 14 lut 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.