Toyota RAV4 (Nr 6630038)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 5 Gen. (2018 - 2020) Crossover
Długość
459 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1529 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1529 kg
Dystans 2188 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 21 gru 2020 do 22 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Od 23 gru 2020 do 24 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.