Toyota RAV4 (Nr 6724770)

Toyota RAV4
Waga Sztuk:
Toyota RAV4 3 Gen. (2005 - 2008) Crossover
Długość
460 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
168 cm
ok. 1658 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1658 kg
Dystans 2427 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 lis 2020 do 21 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 7 lis 2020 do 21 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.