Toyota RAV4 (Nr 7855371)

Toyota RAV4
Waga
Sztuk
Toyota RAV4 3 Gen. (2005 - 2008) Crossover
Długość
460 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
168 cm
ok.
1564 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1564 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Kostaryka, San Jose, San José

Od 1 kwi 2022 do 30 kwi 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.