(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-25 13:34

TOYOTA RAV4 - 3 drzwiona - potrzebuje przewieźć z Hiszpanii do Polski

(Nr 2050778)
TOYOTA RAV4 - 3 drzwiona - potrzebuje przewieźć z Hiszpanii do Polski

Marka i model:

Toyota RAV4 - 3 drzwiowa

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

6500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2700.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, Hiszpania

2 paź 2017

Adres i termin dostawy

Bielsko-Biała, 43-300, Polska

Od 7 gru 2017 do 31 gru 2017