(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-07-04 19:57

Toyota Sequioa

(Nr 1889717)
Toyota Sequioa

Marka i model:

Toyota Sequoia

Waga w kg (łączna):

4000.00

Budżet zlecenia [€]:

2500

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

I am extremely flexible with destination, and date. All I ask is that the vehicle arrives in southern South America by February 2018.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Toronto, Kanada

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Puerto Montt, Chile

Termin elastyczny