(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

toyota starlet (Nr 4294793)

toyota  starlet

Marka i model:

toyota starlet

Waga w kg (łączna):

750.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1156.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Langen

29 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 8 maj 2019 do 31 maj 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.