(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Toyota Supra mark 4 (Nr 4862218)

Toyota Supra mark 4

Marka i model:

Toyota Supra mark 4

Waga w kg (łączna):

1581.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1724.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 10 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Węgry, Pest Megye, Budaörs

Od 7 sie 2019 do 12 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.